Straipsniai

Karo pramone paremtas žemės ūkis – pražūtingas

Mums sakė, kad išėjus iš planinės ekonomikos gyvensime geriau, laisvoji rinka ir privatizacija viską sustatys į vietas… Dabar mums sako, kad turime parduoti savo žemę užsieniečiams.  Mūsų šalis neturi stiprios pramoninės gamybos, neturi gausių gamtinių resursų, nėra iš ko mokėti dotacijų žemės ūkiui.

Valdas STOKNA

Karo pramonė – žemės ūkio industrializavimo pagrindas

Valdžia aklai tarnauja korporacijų stumiamam ir ES palaikomam stambiajam  agro verslui – o tai prekyba technika, sėklų verslas, chemizacija ir prasiskolinimas bankams. Štai ką mums davė „išsivystęs“ žemės ūkis.

Tuo tarpu smulkieji ūkininkai yra žlugdomi, jie neneša pelno korporacijoms, neperka didelės į tankus panašios  žemės ūkio technikos, mažai naudoja chemijos priemonių.

Ką reiškia vien sėklų registro sudarymas ir uždraudimas prekiauti ir dalinti ten neįrašytas senų veislių sėklas, kurioms nereikia cheminės apsaugos, trąšų… Skaityti toliau...:

 
Euromutantai - ūkininkaujančio žurnalisto atsakas muzikos Profesoriaus "Referendūmams"
daugiau rinktinių straipsnių skaityti rasite žemiau arba spauskite nuorodą
 
 
 
Vydas Astas. LIETUVIAI PAKARTOS INDĖNŲ TRAGEDIJĄ?
     http://mokslasplius.lt/mokslo-lietuva/2002-2004/200201/200201012.htm

A.Juozaitis. Globalizmas – prieš Žemę

     http://alkas.lt/2011/05/24/a-juozaitis-globalizmas-pries-zeme/

F.Kauzonas. Straipsnis "Kieno Mūsų Žemė?"

     http://www.ekonomika.lt/naujiena/kieno-musu-zeme-jeigu-ne-musu-4359.html

R.Lankauskas.Straipsnis "Tėvynės išpardavimas"

     http://www.lzinios.lt/Komentarai-ir-debatai/Tevynes-ispardavimas

Starkevicius: jei žemė priklausys lietuviui, jis ją gins ginklu

     http://verslas.delfi.lt/country/zemes-ukio-ministras-jei-zeme-priklausys-lietuviui-jis-ja-gins-ginklu.d?id=49292794

Vengrija uždraudė užsieniečiams įsigyti žemės ūkio paskirties sklypų
 

 

AA: 2013-07-21

Svetlana Martyniuk: Lietuva – ne poligonas taršioms technologijoms (papildyta video)

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/lietuva-ne-poligonas-tarsioms-technologijoms

GEOLOGIJOS TARNYBOS VADOVAS "J.Mockevičius atskleidė, kad balsavo prieš konkurso laimėtojo paskelbimą ir kad rimčiausia priežastis ryžtis priimti būtent tokį sprendimą ir buvo bendruomenių tvirta valia priešintis hidrauliniam ardymui. „Konferencija Kvėdarnoje „Ar reikia mums tokių skalūninių dujų?“ buvo kaip tik tas mano sprendimą nulėmęs argumentas.“
SLOVE NEPARSIDUODANTIEMS IR LIETUVOS NEPARDUODANTIEMS SPECIALISTAMS

Vidmantas Valiušaitis: Ar Lietuvoje jau aušta valanda Z?

http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/komentarai/ar-lietuvoje-jau-austa-valanda-z-201307181558.htm

"Turi būti kažkas esmingai ydinga „danų karalystėje“, jeigu žmonės persmelkti netikėjimo laisvos ir nepriklausomos valstybės ateitimi, savo perspektyvomis gimtojoje žemėje, jeigu iš jos jie bėga analogų kitose šalyse neturinčiomis proporcijomis, jeigu švietimo lygis čia likusiųjų nenumaldomai smunka, jeigu žmonių saitai su savo žeme ir savo kultūra vis labiau trūkinėja, jeigu pati valstybė juo toliau juo labiau grimzta į skolas.

Kas čia stos į egzistencinį mūšį už išlikimą, atėjus valandai „Z“, jeigu dabar, kai dar turime daug galimybių efektyviai veikti, tvyro apatija ir abejingumas? Metas veikti dabar, ne tada, kada pasijusime, kad, pavyzdžiui, „zombių viruso“ pandemija jau pratrūko..."

 

Adminas:

                         O Aš vis jaučiu savyje verdantį senelio kraują... Senelio, kuris tarnavo savanoriu, o per karą gimusiam mano tėvui visą gyvenimą iki mirties kartojo: „Tikėk, sūnau, sulauksim laisvės... Aš tau sakau, tikėk manim...“ Bet ar tai laisvė... Kai Tėvynėje saujelė cinikų tarnauja bet kam, tik ne Lietuvai, kai skubama viską išparduoti, užteršti, išdraskyti ir paniekinti tai, kas yra mūsų gyvenimo ir išgyvenimo pagrindas, kai tikslas vienas – sukelti mūsų valstybėje kuo didesnį chaosą (drumstame vandenyje lengviau žuvį gaudyti?)

Tėvynė, gimtinė – tai ne tušti žodžiai, Tėvynė – ne „uab'as“, kurį dabar turime vietoje valstybės. Kaži, ar esi patenkintas dabartinio  „uab’o“ veikla, gerbiamas skaitytojau...

Jeigu norime, kad šalyje vyktų teigiami poslinkiai, turime žinoti kas vyksta – nei vienas negalime užsimerkti ir nusišalinti, nes tai kas vyksta šiuo metu, liečia ne tik mus, bet ir ateinančias kartas: mūsų vaikus, anūkus ir proanūkius, todėl privalome vėl stotis, ir eiti kovoti už tuos, kurie tikėjo, ir už tuos, kurie ateina po mūsų, mumis tikėdami ir pasitikėdami – mūsų vaikus.